Drewniany domek dla młodych sportowców stanął już na boisku

Opublikowane: 29 sierpnia 2013

Celem zbiórki podczas organizowanego przez nas Kaszubskiego Przeglądu Talentów był zakup drewnianego domku z funkcją przebieralni dla młodych sportowców.

Po długich negocjacjach i zebraniu wielu ofert zdecydowaliśmy zakupić domek od firmy Danmar.

Sam zakup okazał się najprostszą częścią zadania, ponieważ przetransportowanie domku na boisko było nie lada wyzwaniem. Dziękujemy osobom i firmom, które stawiły temu czoło.

Zaczęliśmy od zatwierdzenia miejsca, w którym można ustawić domek, przez pana Wiesława Pałkę z Urzędu Gminy oraz ustawienia i wypoziomowania bloczków betonowych jako podstawy pod domek. Tą sprawą profesjonalnie i z dobrego serca zajęli się Norbert Formela oraz Sebastian Ratowt.

Transport zajął nam, aż dwa dni. Pierwszego dnia podjęliśmy próby załadunku dzięki uprzejmości pana Zbigniewa Kruszyńskiego i firmy Zrywpol.

Położenie domku było bardzo niefortunne do podniesienia i załadowania. Po pierwszym niepowodzeniu z pomocą przyszedł niezastąpiony pan Roman Noetzel z Glincza, który skrupulatnie przemyślał całą akcję, zorganizował niezbędny sprzęt, a firma Ajlant użyczyła samochód.

Podróż domku, choć drogami polnymi przez Glincz, wymagała stalowych nerwów. Na szczęście wiele osób zaangażowało się w akcję transportu. Norbert Formela odegrał rolę pilota, kierownik akcji Roman, świetnie poradził sobie z gałęziami stającymi nam na drodze, tyły zabezpieczał Krzysztof Uchman, a kierowca z firmy Ajlant wykazał się umiejętnościami manewrowania z dokładnością co do 1 cm.

Do wyładunku naszego głównego bohatera dołączyły kolejne osoby – Tomek Płotka, Mirosław Reclaw, Oskar Noetzel, który zadbał o to by domek stał prosto. A wszystko to odbywało się pod czujnym okiem pani dyrektor Aleksandry Ramzy.

Dzięki zaangażowaniu, tak wielu osób, transport domku zakończył się sukcesem. Ale to jeszcze nie koniec … Czeka nas jeszcze mały remont i wyposażenie domku.

I.M.

Osoby, którym szczególnie chcemy podziękować:

Roman Noetzel

Tomasz Kieliński

Zbigniew Kruszyński

Norbert Formela

Krzysztof Uchman

Hanna i Sebastian Ratowt

Oskar Noetzel

Tomasz Płotka

Mirosław Reclaw

Sławomir Skierka