Dzień Ziemi w S.P. Glincz

Opublikowane: 29 kwietnia 2014

Dnia 24.04. w Szkole Podstawowej w Glinczu odbyły się obchody Dnia Ziemi.

Najpierw uczniowie należący do kółka teatralnego zachwycili wszystkich scenką o tematyce przyrodniczej. Zaraz po nich Eko – reporterzy wystawili przedstawienie pt.: „Program telewizyjny”, w którym sprytnie i humorystycznie dokonali podsumowania szkolnych zbiórek ekologicznych w obecnym roku szkolnym (zbiórka makulatury, butelek PET, plastikowych nakrętek, zużytych baterii, tuszy, tonerów, telefonów komórkowych) oraz dorobku własnej pracy na kółku Eko – reporter, które jest innowacją pedagogiczną w szkole. Były też rywalizacje „eko-sportowe”.

Na koniec przypomniano dzieciom o trwającej ogólnopolskiej akcji fundacji ARKA „Listy dla Ziemi”. Tematem przewodnim tego roku jest: Czyste powietrze – zdrowy człowiek. Dzieci zabrały swoje listy do domów, aby włączyć w akcję całe rodziny. Raport i zdjęcia przesłano również fundacji ARKA.

I.P. – S.