Eko – reporterzy w tartaku

Opublikowane: 5 stycznia 2014

Tekst wspólnie ułożony na stronę:

„Eko – reporterzy w tartaku”

Dnia 18.12.2013 r. grupa Eko – reporterów ze Szkoły Podstawowej w Glinczu wybrała się do pobliskiego tartaku. Pracownik zakładu oprowadził dzieci i udzielił im wywiadu na temat przebiegu oraz celu pracy, ilości i rodzajów maszyn, stanowisk pracy. Eko- reporterzy rejestrowali wszystko kamerą oraz aparatem fotograficznym. Zasięgnęli również małej praktyki obsługując jedną z maszyn, służącą do cięcia belek na deski. Na koniec wizyty grupa profesjonalnie podziękowała pracownikowi za udzielone informacje.                        

Eko – reporterzy

 

Tekst Julki  i  Oliwii  (kl. III)

„W tartaku”

     W dniu 18.12.2013 r. kółko „Eko – reporter” wybrało się do tartaku, w celu zebrania o nim informacji. Grupę oprowadzał pracownik. Było głośno, ponieważ jest tam dużo maszyn. Pod koniec eko –reporterzy zobaczyli największą maszynę, która cięła drewno na opał. Na koniec wszyscy podziękowali panu za wywiad.

Eko – reporterzy

 

Tekst Tomka  (kl. IIa)

     W dniu 18.12.2013 r. grupa Eko- reporterów wybrała się do tartaku w Glinczu. Pan Michał (pracownik) oprowadzał nas, pokazywał maszyny, odpowiadał na pytania. Były tam różne maszyny: jedna do cięcia bel, które przemieniały się w chude deski, a inna do cięcia małych desek. Był tam też jeden traktor i dwie maszyny do traktora, które cięły drzewa. Na koniec dzieci podziękowały pracownikowi tartaku za oprowadzenie.  

Eko – reporterzy

 

Tekst Stasia (kl. IIa)

W dniu 18.12.2013 r. grupa Eko – reporterów wybrała się do tartaku. Pan oprowadził nas. Najpierw poszliśmy do maszyny, na której odcinało się korę od bali, nawet jeździliśmy na niej. Potem pan pokazał nam drugą maszynę, niestety była ona zepsuta. Służyła do przewożenia drewna. Następnie poszliśmy do trzeciej maszyny, która służy do cięcia drewna na opał. Pocięte drewno jechało na taśmie w górę i zrzucane było na kupkę. Na koniec grupa podziękowała pracownikowi za wywiad.

Eko – reporterzy