Eko-reporterzy w ZUK

Opublikowane: 10 marca 2014

 Tekst Wojtka i Kuby

Dnia 5.III.2014 r. dzieci z kółka Eko-reporter wybrały się do Zakładu Usług Komunalnych w Glinczu. Robiły tam zdjęcia, obejrzały mapę gminy Żukowo z rurociągami i nagrały wywiad przeprowadzony  z p. Dyrektor zakładu. Uczniowie dowiedzieli się, że woda doprowadzana jest do domów rurami wkopanymi minimum na 1,5 m pod ziemią. Rury te łączone są przez tak jakby „zamykarkę” z dużą dziurą.   

                                                                                                                     Eko-reporterzy

 

Tekst Tomka i Pawła

Dnia 5.III.2014 r. Eko – reporterzy wybrali się do ZUK w Glinczu w celu zebrania wywiadu. Zdobyli mnóstwo informacji o wodzie. Najpierw weszli do biura i gabinetu p. Dyrektor. Tam dowiedzieli się jak umieszcza się rury pod ziemią, w których płynie woda do domów. A prawie na koniec wizyty p. Dyrektor pokazała mapę gminy Żukowo, gdzie są umieszczone wodociągi i kanalizacja. Niestety, od domów w Glinczu nie odchodzi kanalizacja, są tylko szamba. Na koniec dzieci podziękowały za rozmowę.                                   

                                                                                                                Eko-reporterzy

Tekst Zosi

Dnia 5.III2014r. grupa Eko- reporterów poszła do Zakładu Usług Komunalnych. Pani Dyrektor zakładu odpowiadała na przygotowane przez dzieci pytania. Pokazała też mapę gminy z zaznaczonymi wsiami, gdzie była pociągnięta kanalizacja ściekowa. Potem pokazała zdjęcia, jak wygląda praca ZUK w terenie. Po pożegnaniu Eko-reporterzy zrobili jeszcze kilka zdjęć na zewnątrz budynku.

                                                                                                                        Zosia

Tekst Oliwki i Laury

Dnia 5.III.2014 r. grupa „Eko – reporter” ze Szkoły Podstawowej w Glinczu wybrała się do Zakładu Usług Komunalnych (ZUK). Pani Dyrektor przedsiębiorstwa odpowiadała na pytania, które zadawały dzieci. Uczniów zaciekawiło to, że woda w gminie jest tylko uzdatniana, nie ma potrzeby jej oczyszczania. Na koniec wizyty Eko-reporterzy podziękowali pani Dyrektor za udzielenie wywiadu.

                                                                                                         Eko-reporterzy: Oliwka i Laura