Koło Gospodyń Wiejskich

W naszej wsi prężnie działa Koło Gospodyń Wiejskich. Panie z Glincza uczestniczą w corocznym Gminnym Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich.

Mogą pochwalić się sukcesem zajmując II miejsce w kategorii  Produkt Tradycyjny (ziemniak).

Przysmak z ziemniaków zasłużył na piękny puchar.

KGW w Glinczu  bierze również  udział w konkursie gminnym dla Kół  „Więcej warzyw owoców i kwiatów”.

Każdego roku panie przygotowują przepyszne wypieki na festyn wiejski. Spotkania  koła odbywają się w naszej szkole.  Gospodynie przy kawie i pieczonych przez siebie przysmakach spędzają miło czas. Panie już przygotowują się na następny turniej, który odbędzie się w listopadzie 2012 roku, gdzie tematem przewodnim będzie produkt tradycyjny „chleb”.

Zapraszamy wszystkie chętne panie na spotkania KGW.  Mile widziane dobre pomysły oraz dobry humor.

 

 

 

 

 

 

Koło Gospodyń Wiejskich w Glinczu przez cały czas aktywnie działa.

17 listopada 2012 roku odbył się kolejny Gminny Turniej Kół Gospodyń Wiejskich. Nasze Panie jak zwykle były bardzo dobrze przygotowane i zorganizowane. Tematem przewodnim turnieju był chleb. Uczestniczki zaprezentowały również piosenkę oraz własnoręcznie przygotowany… kapelusz. KGW w Glinczu zdobyło II miejsce w konkurencji wypieku chleba. Panie upiekły przepyszny chleb, którego Seniorzy z naszej wsi mogli skosztować podczas ostatniego spotkania w Szkole Podstawowej w Glinczu W grudniu przewodnicząca KGW reprezentowała Glincz podczas Kiermaszu Bożonarodzeniowego w Sain-Junien we Francji, gdzie panie sprzedawały regionalne kaszubskie wypieki m.in. paszteciki, ciasta, bigos ale również ozdoby choinkowe własnej roboty.

Panie z Glincza często uczestniczą w wyjazdach organizowanych przez Urząd Gminy na różnego rodzaju pokazy np. pokaz Wystrojów Bożonarodzeniowych w Starym Polu, na zwiedzanie gospodarstw agroturystycznych w okolicy  oraz zwiedzanie ogrodów znanej z telewizji p. Kalety.

KGW pomagało także w przygotowaniu Dnia Seniora  w szkole w Glinczu.

 

 

Panie przez cały czas regularnie się spotykają i spędzają miło czas. Zapraszamy wszystkie chętne panie  na spotkania, które odbywają się w naszej szkole.