Przyjaźń. Zmarł ojciec ośmiorga dzieci. Rodzinie potrzebna pomoc

Opublikowane: 28 maja 2014

dziecko-reka-srednieWielodzietna rodzina z Przyjaźni (gm. Żukowo) potrzebuje pomocy. – Zmarł jedyny żywiciel rodziny, pan Stanisław. Próbujemy w tej chwili zorganizować pomoc materialną, bo sytuacja jest naprawdę dramatyczna – mówi Krzysztof Krasowski, sołtys Przyjaźni.

Na prośbę sołtysa Przyjaźni publikujemy apel o pomoc dla rodziny z ośmiorgiem dzieci. Dziewiąte niebawem przyjdzie na świat. Sytuacja jest wyjątkowa, ponieważ zmarł ojciec rodziny.

Jest to uczciwa rodzina, której zawsze było bardzo ciężko. Pan Stanisław z żoną ciężko całe życie pracowali, aby zapewnić byt swoim dzieciom. Niestety w następstwie udaru, po tygodniowej walce w szpitalu zmarł pan Stanisław. Osierocił ośmioro dzieci… i dziewiąte jeszcze nienarodzone – podkreśla sołtys Przyjaźni Krzysztof Krasowski. – Rodzina znalazła się w bardzo trudnej sytuacji materialnej w związku z czym proszę o pomoc życzliwych ludzi. Najbardziej potrzebne są artykuły spożywcze, odzież i chemia. Dzieci są w wieku 2-15 lat (chłopcy w wieku 15, 13, 11, 9, 6, 3, 2 lata, dziewczynka w wieku 14 lat).

Sołtys oraz miejscowy radny Stefan Sikora podjęli już starania, by zorganizować pomoc dla rodziny ze strony gminy Żukowo. Ale jak podkreślają, bardzo potrzebne jest również wsparcie wszystkich ludzi dobrej woli.

Dlatego osoby, chcące wspomóc rodzinę proszone są o kontakt z sołtysem Przyjaźni pod nr tel. 662 534 063, mailowo na adres: soltys@mojaprzyjazn.pl lub z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Żukowie pod nr tel.: 58 681 82 64.

Do tej sprawy będziemy wracać.

Źródło: http://expresskaszubski.pl/aktualnosci/2014/05/przyjazn-zmarl-ojciec-osmiorga-dzieci-rodzinie-potrzebna-pomoc

Kategoria: Aktualności, Okolice