„Sprzątanie świata”

Opublikowane: 15 października 2013

Dnia 23.09.2013 r. w Szkole Podstawowej w Glinczu odbyła się akcja Sprzątania świata.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Najpierw uczniowie należący do kółka „Eko – reporter” przedstawili na forum szkoły własną prezentację multimedialną (wykonaną z pomocą p. Izy) dotyczącą tematu przedsięwzięcia. Następnie w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom pani dyrektor przeczytała fragmenty książki dotyczącej recyklingu.

Na koniec wszystkim klasom przydzielono rejony do sprzątania i mali ekolodzy wyposażeni w rękawiczki oraz worki na śmieci udali się oczyszczać Glincz. Całe zdarzenie zostało uwiecznione przez szkolnych „Eko- reporterów”.

I.P.-S.

Słowami małych reporterów:

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERATekst Wojtka:

Dnia 23.09.2013 r. w Szkole Podstawowej w Glinczu odbyło się sprzątanie świata.

Najpierw była prezentacja Eko – reporterów pt.: „Sprzątanie świata”. Następnie wszystkie klasy sprzątały teren szkolny, a nawet całą miejscowość! Nikt przecież nie chce, żeby ziemia była zaśmiecona. Worki, do których dzieci zbierały śmieci były pełne. Niektóre nawet ciężkie! Potem już nigdzie nie było śmieci.

 

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Tekst Oliwki:

„Sprzątanie świata”

Dnia 23.09.2013 r, odbyło się w Glinczu sprzątanie świata.

Najpierw uczniowie poszli do dużej Sali i oglądali zdjęcia oraz filmiki zrobione przez kółko „ Eko – reporter”. Następnie pani dyrektor w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom przeczytała książkę o odpadach fabrycznych. Później uczniowie klas 0-III poszli sprzątać Glincz. Jak już posprzątali, to rozeszli się do klas i rozmawiali o przebiegu akcji.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

ZOBACZ PREZENTACJĘ: Sprzątanie świata – prezentacja